Connect with us

Sporti

Dy klube angleze kishin refuzuar ta transferonin Zidanen

Published

on

Zinedine Zidane ka fituar gjithçka në karrierë si futbollistë dhe po vazhdon t’i bëjë edhe si trajner.

Francezi ka luajtur në dy prej skuadrave më të mëdha evropiane Juventus dhe Real Madrid.

Por, ndoshta çdo gjë mund të kishte qenë shumë ndryshe për ish-mesfushorin francez nëse dy ekipet e Ligës Premier nuk do t;ia refuzon shërbimet.

Blackburn Roversit dhe Newcastle Unitedit i është ofruar lojtari francez, por që të dyja klubet kishin refuzuar ta kenë në radhët e tyre gjeniun e futbollit botëror, transmeton Telegrafi.

Atëbotë Zidane po luante për skuadrën franceze të Bordeaux, pas së cilës u transferua te Juventus dhe për të përfunduar karrierën në Real Madrid.

Vetëm imagjinoni çfarë mund të kishte ndodhur nëse Balckburn apo Newcastle do ta kishin transferuar. /Telegrafi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending