Connect with us

Lajme

Dy javë para zgjedhjeve, Clinton 5 për qind para Trumpit

Hillary Clinton gëzon një epërsi prej 5 për qind karshi Donald Trumpit, teksa fushata presidenciale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës po hyn në dy javët e fundit.

Published

on

Kandidatja demokrate për presidente mbështetet nga gati 50 për qind e amerikanëve, sipas një ankete të re nga CNN dhe ORC.

Clinton mbështetet nga 49 për qind e votuesve të mundshëm, ndërsa republikani Trump nga 44 për qind. Tre për qind mbështesin libertarianin Gary Johnson, ndërsa 2 për qind kandidaten e Partisë së Gjelbër, Jill Stein, transmeton Gazeta Express.

Teksa të tri debatet televizive presidenciale kanë përfunduar, kandidatët duket të kenë konsoliduar mbështetjen në mesin e përkrahësve të tyre kryesorë.

Clinton ka zgjeruar epërsinë e saj ndaj Trumpit në mesin e votuesve të rinj dhe atyre jo të bardhë, përderisa Trump ka rritur përqindjen e mbështetjes në mesin e të bardhëve pa diploma universitare, të cilët përbëjnë shumicën e mbështetësve të tij. /Express/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending