Connect with us

Lajme

Dy ditë pasi doli nga burgu, lideri i opozitës ruse ka një kërkesë që do ta nervozojë Putinin

Published

on

Lideri opozitar rus, Aleksei Navalny u ka bërë thirrje “të gjithë patriotëve” në Rusi, që t’i bashkohen protestave kundër korrupsionit më 12 qershor.

Vetëm dy ditë pasi u lirua nga burgu, Navalny publikoi në faqen e tij, njoftimin për organizimin e protestave kundër korrupsionit më 12 qershor. Kjo datë shënon ditën kur Rusia shpalli sovranitetin brenda Bashkimit Sovjetik më 1990.

“Oo shoh është se patriotët dolën në rrugë më 26 mars dhe u përballën me tradhëtarët dhe hajdutët”, ka thënë Navalny në një video-mesazh.

“Më 12 qershor, në Ditën e Rusisë, u bëj thirrje patriotëve në vend, pavarësisht pikëpamjeve të tyre politike, të bashkohen në tubimet kundër korrupsionit”, ka shtuar ai.

Protestat e 26 marsit, që u mbajtën në disa qytete në mbarë Rusinë, po konsiderohen si protestat më të mëdha anti-qeveritare që prej një serie të protesave të mbajtura më 2011-2012, të cilat Navalny ndihmoi të organizoheshin.

Policia arrestoi mbi 1 mijë persona vetëm në Moskë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending