Connect with us

Sporti

Dy basketbollistë të huaj te Sigal Prishtina?

Pas dorëheqjes së trajnerit Petar Mijovic te Sigal Prishtina, priten ardhje të reja. Përveç trajnerit i cili pritet të zyrtarizohet gjatë këtyre ditëve prishtinasit janë shumë afër marrëveshjes edhe me dy lojtarë të huaj.

Published

on

Pasi nuk arritën të bëhen rehat me lojtarë të huaj duke i larguar dy të tillë drejtuesit e klubit janë shumë afër marrëveshjes me dy basketbollistë të tjerë mësojnë burimet e Gazetës Zëri pranë klubit. Bëhet fjalë për Louis Darby dhe Marcel Jones.

Darby së fundi ka luajtur në skuadrën gjermane Mitteldeutscher, përderisa është i njohur edhe për publikun kosovar pasi ka luajtur një vit më parë në FIBA Europe Cup me ekipin rumun Energia Targu-Jiu. Nga ana tjetër edhe Jones është i njohur për publikun kosovar pasi ka luajtur edicionin që lamë pas te skuadra tjetër kosovare Bashkimi.

Jones ishte një ndër lojtarët më të mirë në Superligën e Kosovës në basketboll, por u largua nga prizrenasit pasi mori një ofertë më të mirë jashtë vendit. Zyrtarizimi i lojtarëve pritet që të bëhet gjatë ditëve në vazhdim

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending