Connect with us

Lajme

A duhet të frikësohemi nga tërmetet si ato të djeshmit? Përgjigjet seizmologia

Published

on

Udhëheqësja e Observatorit Seizmologjik në Shkup, Dragana Çernih-Anastasovska ka folur për tërmetet e djeshme që kanë ndodhur në disa shtete të Ballkanit, me epiqendër në Tiranë.

Ajo ka thënë se nuk ka arsye për panik, meqenëse çdo gjë është në kuadër të proceseve normale natyrore, transmeton Periskopi.

“Gjatë dy ditëve të kaluara në Maqedoni u ndjenë dy tërmete me fuqi mesatare, të cilët erdhën nga epiqendra të rajoneve të ndryshme. Qytetarët nuk duhet të shqetësohen nga tërmetet që dje dhe sot dridhën Maqedoninë”, deklaroi Dragana Çernih-Anastasovska, udhëheqëse e Observatorit seizmologjik pranë Fakultetit Matematiko-Natyror në Shkup, përcjell Telegrafi Maqedoni.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending