Connect with us

Lajme

Droni filmon sulmin kamikaz që hedh ndërtesën në erë

Ky është momenti kur një kamikaz filmohet duke hedhur veten në erë bashkë me një makinë.

Published

on

Videoja është filmuar me dron nga talebanët në Afganistan, të cilët me sa duket kanë përparuar për sa i përket përdorimit të teknologjisë. Sipas Reuters, videoja e sulmuesit vetëvrasës është filmuar në provincën e Helmandit këtë muaj.

Një zyrtar i qeverisë afgane tha se videoja është autentike. Përdorimi i videove të tilla nuk është i zakontë nga talebanët, ndryshe nga grupet e tjera terroriste në Irak dhe në Siri. Videoja që zgjat 23 minuta fillon me rrëfimin e kamikazit para një mjeti i quajtur “Humvee”, e dhënë nga forcat amerikane.

“Ky është momenti më i lumtur i jetës sime”, thotë kamikazi i veshur me një çallmë të zezë dhe një rroba të bardha.

Më pas, mjeti ushtarak filmohet deri pranë një komplekse për të shpërthyer duke shkaktuar një shtëllungë të madhe tymi në ajër që mbulon të gjithë ndërtesën.

Një zyrtar i qeverisë në Helmand tha se shefi i policisë dhe disa zyrtarë të tjerë u vranë gjatë sulmit më 3 tetor, kur militantët talebanë sulmuan në Nawa.

Zyrtari, i cili pranoi të mbetet anonim, tha se videoja që përshkruan sulmin duket të jetë autentike.

https://www.youtube.com/watch?v=8DqSsB3Nusg

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending