Connect with us

Sporti

Trajneri i Majlindës godet ashpër televizonet kosovare (Foto)

Published

on

Trajneri i suksesshëm i xhudisteve tona Driton Kuka, është mjaft i revoltuar ndaj televizionëve të Kosovës.

Gjersa në Antalya po garojnë tri garueset Fjolla,Distria e Nora dhe nesër Akili e Kushtrimi, televizionet tona nuk janë duke transmetuar fare garat e këtij niveli, për dallim nga 120 shtetet tjera, transmeton Indeksonline.

Ky është postimi dyfishtë i Dritonit, që ka bërë më heret në rrjetin social Facebook:

“Distria në Finale e Nora në Gjysëmfinale keshtu i fituan luftërat!

Përderisa 120 shtete transmetojnë këtë garë në Kosove asnjë!

Sukseset spo ndalen!”

“Departmenti i mediave i Federatës Botërore sot kur në Antalya garojnë tri garuese Fjolla,Distria e Nora kurse neser Akili e Kushtrimi më pyeti a është e mundur që mbi 120 shtete transmetojnë garat e këtij niveli e nga Kosova asnjë!? Ku ështē në këtë mes RTK!?Çka duhet ma shumë se medalja e artë Olimpike të kemi vëmendjen për transmetim?Edhe TV tjera asnjë për be nuk po transmeton heronjtë e shtetit tonë!?Suksese sportistëve e spo e di çka ka ma shumë se medalja e artë Olimpike” shtoi Kuka.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending