Connect with us

Lajme

Driton Çaushi kërkon hetime, mësojeni pse

Published

on

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Driton Çaushi thotë se kanë kaluar mbi katër muaj qysh kur Zyra e Rregullatorit të Energjisë pati konstatuar parregullsi të shumta në planet e ashtuquajtura të reduktimit për mirëmbajtje të rrjetit nga KEDS dhe kishte urdhëruar ndërprerjen e menjëhershme të tyre.

Ai thotë se Komisioni i ZRRE në inspektimin e bërë kishte gjetur se mirëmbajtjet e planifikuara nuk janë realizuar fare përkundër ndërprerjes së rrymës, reduktimet zgjasin katër orë pavarësisht kohëzgjatjes së mirëmbajtjes, mospërputhje të planeve të dërguara ZRRE dhe atyre të publikuara në media.

“E tëra që pasoi pas këtij raporti ishte një dënim qesharak prej 45.000 eurosh për kompaninë KEDS. A nuk është kjo bazë e mjaftueshme që prokuroria të nisë hetimet ndaj kësaj kompanie? Në anën tjetër tarifat verore janë rritur duke ngarkuar edhe më tutje qytetarët. E sikur të mos ishte e gjithë kjo e mjaftueshme, qytetarët shqiptarë vazhdojnë të paguajnë me faturat e tyre 8 milionë euro në vit për energjinë e shfrytëzuar e të pafaturuar në veri të vendit”, thotë ai.

Pra, sipas tij, më shumë se 100 milionë euro në 18 vitet e fundit./ Periskopi

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending