Connect with us

Sporti

Dritë në fund të tunelit, Milani nuk heq dorë nga Rashica

Published

on

“Rossoneri” synojnë ta transferojnë yllin kosovar në afatin kalimtar të verës. Rashica mund të kushtojë 15-20 milionë euro

Milot Rashica dështoi të transferohej në një klub më të madh evropian në afatin kalimtar të verës së shkuar dhe në atë të janarit.

Mirëpo, ylli kosovar nuk pritet të qëndrojë gjatë në Werder Bremen.

24 vjeçari i ka përpara gjashtë muaj për t’i treguar vlerat e tij dhe për ta siguruar një kontratë në një klub tjetër.

Mediat italiane shkruajnë se garës për vushtrriasin i është rikthyer Milani.

“Rossoneri” e kishin ndjekur futbollistin e krahut edhe verën e kaluar.

Mirëpo, duket se lideri i Serie A do t’ia mësyjë më seriozisht mesfushorit ofanziv pas përfundimit të këtij sezoni.

Werderi e vlerëson Rashicën 20 milionë euro, por Kuqezinjtë mund ta marrin atë për 15 milionë.

Ish-futbollisti i Vushtrrisë dhe Vitesses ka kontratë me Bremenin deri në vitin 2022.

Kohëve të fundit, interesim për të kishin shfaqur klubet gjermane, Bayer Leverkusen, Leipzig e Hertha Berlin, dhe ai anglez Aston Villa.

Miloti u rikthye së fundmi nga një lëndim që e kishte lënë jashtë fushës së blertë për një muaj e gjysmë.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending