Connect with us

Sporti

Drita-Prishtina: Finale spektakolare e Superskupës në Antalia, tre gola në pjesën e parë

Published

on

Ka përfunduar pjesa e parë e finales së Superkupës së Kosovës, e cila për herë të parë po zhvillohet në Antali mes Dritës dhe Prishtinës.

Kryeqytetasit janë duke avancuar 2-1 pas këtij intervali, me llogarinë e golave që u hap pas vetëm tre minutave lojë.

Endrit Krasniqi krosoi në zonë nga një këndore e shkurtuar, për ta gjetur kokën e Qëndrim Zybës i cili për mrekulli devijoi topin në rrjetë.

Vetëm katër minuta më vonë, Kastriot Rexha barazoi për Dritën, pasi shfrytëzoi një gabim të tmerrshëm nga portieri prishtinas, Haxho, i cili nuk arriti ta kontrollojë një goditje qëndrore.

Prishtina riktheu epërsinë në minutën e 22-të, duke qëlluar përmes Besnik Krasniqit i cili realizoi nga penalltia.

Drita 1-2 Prishtina pas 45 minutave të parë. /Periskopi.com/

 

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending