Connect with us

Sporti

Drita-Llapi: Të enjten luhet ndeshja e mbetur nga xhiroja e parë në Superligë

Published

on

Ndeshja e mbetur nga xhiroja e parë e Superligës së Kosovës në futboll, ndërmjet Dritës dhe Llapit, do të zhvillohet të enjten (3 dhjetor)

Të dyja skuadrat do të hyjnë në Stadiumin e Qytetit në Gjilan mjaft të motivuara, pas fitoreve të regjistruara në kuadër të xhiros së 15-të.

Skuadra nikoqire të dielën regjistroi një fitore dramatike (3-2) në derbin më të madh lokal, kundër rivalit të qytetit, Gjilanit.

Drita që ka pesë pikë më pak se lideri Ballkani, do të përpiqet ta shfrytëzojë këtë ndeshje për ta ngushtuar diferencën me kreun e tabelës.

Ndërkohë, Llapi arriti fitore shumë të rëndësishme në udhëtim te Drenica (1-0), ndërsa pikët i ka më se të nevojshme për të tentuar largimin nga zona e rrezikut për rënie nga liga.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending