Connect with us

Sporti

Drilon Hajrizi i kërkon falje Plisav

Basketbollisti Drilon Hajrizi u ka shprehur keqardhje tifozëve Plisat për mosmarrëveshjet në të kaluarën dhe ka thënë se Prishtina është mundësia që basketbollistët të zhvillohen profesionalisht.

Published

on

“Të nderuar qytetarë të Prishtinës, të nderuar Plisa, unë dhe gjithsecili lojtar profesionist vendor pretendon qe te jete pjese e klubit më të madh në Kosovë KB Prishtinës, sepse aty është mundësia që basketbollisti të ngritet edhe më shumë në kuptimin profesional”, ka shkruar Hajrizi në Facebook.

“Andaj, për çdo gjest nën afektin e lojës që do të mund ta ketë lënduar ndokënd sinqerisht shpreh keqardhje, aq më tepër keqardhje shpreh ndaj atyre që i japin hijeshi basketbollit. Të jeni të bindur që asnjëherëë nuk kam bërë ndonjë gjest për ta lënduar dikend, mirëpo thjeshtë kam qenë nën afektimin e lojës të cilin e ushtroj me zemër”, ka shtuar ish-basketbollisti i Pejës.

“Unë, sikur të gjithë ju, e dua shumë vendin tim. E dua vendlindjen time, e dua shtetin tim dhe i dua shqiptarët kudo që janë! Unë jam shqiptar dhe mburrem që jam shqiptar! Ne si popull gjithmonë jemi shquar që bëjmë shumë për njëri-tjerin, dhe njëri tjetrit ia japim besën për këtë! Edhe unë ua jap besën që do të japë gjithçka nga vetja për ngjyrat “bardhekaltër”, përfundoi Hajrizi /Periskopi.com

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending