Connect with us

Lajme

Drejtoria e Inspeksionit liron trotuarin e rrugës “Agim Ramadani”

Published

on

Inspektorët e Komunës së Prishtinës zbatuan urdhëresën për të liruar trotuarin e rrugës “Agim Ramadani”, pranë Fakultetit Teknik.

Për këtë njoftoi edhe vetë kryetari Shpend Ahmeti.

Ky është postimi i plotë nga Ahmeti:

Dje, inspektorët e Komunës së Prishtinës, zbatuan urdhëresën për të liruar trotuarin e rrugës “Agim Ramadani”, pranë Fakultetit Teknik.

Ky trotuar ka qenë i uzurpuar dhe i shfrytëzuar jashtëligjshëm si terraca të lokaleve aty pranë. Mirëpo me vendimin nr 010-446-39718 të datës 31 tetor të vitit 2012 është kërkuar lirimi i kësaj hapësire. Në janar të këtij viti, Drejtoria e Inspeksionit Komunal iu ka hapur procesverbal të gjitha palëve që janë pronarë të lokaleve, ndërkaq me 23 qershor iu është dhënë afat 3 ditor për largimin e terracave. Vlen të theksohet se pronarët kanë bashkëpunuar plotësisht me inspektorët komunalë.

Brenda 15 ditëve do të fillojnë punimet për rregullimin e këtij trotuari nga Drejtoria e Investimeve Kapitale.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending