Connect with us

Lajme

Drejtori në ministri – punëtorëve : Pazarxhi që shisni pula të cofta

Published

on

Gjashtë zyrtarë të Avokaturës Shtetërore brenda Ministrisë së Drejtësisë po e akuzojnë drejtorin e tyre, Heset Mazreku, për presion psikik, si dhe për fyerje, shkruan sot Koha Ditore.

Shefqet Hasimi, Nazmije Aliu, Naime Abazi, Ilire Aydogan, Fatmire Alshiqi, Nexhmije Karaqi këtë shqetësim e kanë adresuar së fundi në Komisionin për legjislacion në Kuvendin e Kosovës, duke kërkuar që të rekomandohet fillimi i procedurës disiplinore ndaj Mazrekut.

Kjo sjellje, sipas, tyre ka filluar që prej gushtit të vitit të kaluar, kur ai është emëruar në këtë post nga Kuvendi i Kosovës.

Këtë situatë Ministria e Drejtësisë ka thënë se janë duke e qartësuar. Ndërkaq vetë Mazreku i ka mohuar akuzat, duke thënë se janë të paqëndrueshme.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending