Connect with us

Lajme

Drejtori i skandaleve rizgjidhet në krye të Policisë së Kosovës

Published

on

Shpend maxhuni është riemëruar drejtor i përgjithshëm i Policisë së Kosovës. Maxhuni do të jetë në krye të policisë edhe për 5 vitet e ardhshme.

Por ja çfarë ndodhi në polici nën drejtimin e tij:

Vjedhja e 25.3 kilogramë ari në dhomën e dëshmive në Pejë.

Dyshime për keqpërdorime në tenderë.

Tender për kompaninë që udhëhiqet nga vëllai i zëdhënësit të Policisë së Kosovës, Baki Kelani.

Tender kompanisë “All Zone” e lidhur me  biznesmenin Valon Zymberi, i cili është duke u gjykuar se e ka mashtruar Policinë e Kosovës.

Ndërhyrja e Policisë në zyrat e VV-së, që u dënua edhe nga Amnesty International,

Përdorimi i dhunës së tepruar ndaj protestuesve.

Arrestimi shumë i dyshimt dhe pa fakte i aktivistëve të vv-së për terrorizëm.

Afera “pronto” – Grabovci përmes Maxhunit kishte punësuar disa njerëz në polici.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending