Connect with us

Lajme

Drejtori i ri i Ujësjellësit Prishtina merr pesë paga në muaj

Published

on

Ilir Abdullahu sot është eruar drejtor i Kompanisë së Ujësjellësit Rajonal “Prishtina”, por që nga marsi i këtij viti ai ishte ushtrues detyre në këtë post.

Në tre vitet e ardhshme ai do të jetë në krye të saj kompanie, por ai nuk ka vetëm këtë punë.

Del që ai merr pesë paga, e deri më tani ka qene drejtor teknik në këtë Kompani raporton ë.net. Madje në Ujësjellësin Prishtina ai punon që nga viti 2008.

Abdullahu duket se këtë vit nuk ka deklaruar pasurinë, të paktën ajo nuk figuron të Agjencia Kundër Korrupsionit.

E në vitin 2015 kur ai ka deklaruar pasurinë ai merret pesë paga.

Në ujësjellës si drejtor me pagë 16 mijë e 500 euro në vit, ai punon edhe në dy kompani private nga të cilat ka deklaruar që paguhet me honorar, në ALB Architect sh.p.k dhe në N.N Engeniering “Nartel” sh.p.k, pastaj Abdullahu me honorar paguhet edhe ngë Kolegji UBT, dhe në fund ka deklaruar se paguhet me honorar edhe nga Minsitria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor ku merr 5 mijë euro në vit.

Ndërsa, bashkëshortja e tij punon në QKUK, në Neonatologji.

Jo vetëm kaq, ai ka edhe shumë pasuri të paluajtshme.  Siç njofton ë.net, ai ka mbi 400 mijë euro pasuri të paluajtshme, këtu përfshihet tokë, banesa dhe garazhë.

Veturën del ta ketë më të thjeshtën, një Opel Corsa e vlerës 3 m,ijë e 500 euro, ndërsa ka kursime në një nga bankat tonë, mbi 8 mijë euro. Te deklarimi i pasurisë figuron se ai ka një kredi për njërën nga banesat që e ka blerë, ku vlerën ia ka shkruar më shumë se që e ka deklaruar më lartë, tek pasuria e paluajtshme.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending