Connect with us

Lajme

Drejtori i FBI-së dëshmon për emailet e Clintonit

Published

on

Republikanët në Shtetet e Bashkuara kanë ftuar drejtorin e FBI-së, James Comey, të dëshmojë për përdorimin e emailit privat nga Hillary Clinton, në kohën kur ka qenë sekretare shteti.

Comey duhet të shpjegojë se përse ka rekomanduar që Clinton, kandidate demokrate për presidente, të mos ndiqet penalisht.

Ai do të dëshmojë sot para Komitetit për Mbikëqyrje dhe Reformë Qeveritare, të udhëhequr nga republikani Jason Chaffetz.

Comey ka thënë se Clinton ka qenë e pakujdesshme në trajtimin e informacioneve të ndjeshme, porse nuk mund të ngrihet padi, pasi nuk ka prova se ajo ka vepruar qëllimisht.

Mbi 100 mesazhe të klasifikuara janë gjetur në serverët e emailit të Clintonit, ka konformuar FBI.

Sipas ligjit federal amerikan, korrespondenca e zyrtarëve konsiderohet pronë qeveritare e Shteteve të Bashkuara.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending