Connect with us

Lajme

Drejtori i ARKEP-it: Kodi telefonik me fusnotë* në ITU

Dhënia e kodit telefonik për Kosovën është vetëm çështje ditësh, deri sa kanë mbetur edhe detajet më të vogla që kjo të shpallet në buletinin e ITU-së. Kështu tha Drejtori i Bordit të Autoritetit Rregullativ të Telekomunikacionit, Kreshnik Gashi, që shtoi se në faqen e ITU-së, kodi +383 do të jetë me fusnotë.

Published

on

“Në Buletin është e mundur që fusnota të figuroj, por që sigurisht është me rëndësi që ky kod t’i jepet Kosovës dhe fusnota figuron në çdo komunikim tonin edhe me shtetet e BE-së”, tha Gashi në RTV Dukagjini.

Por, Gashi garanton se përkundër kësaj, ky kod do të jetë përgjithmonë i shtetit të Kosovës.

Ai më tej, thotë se nga kodi që do të përfitoj Kosova, operatorët në Kosovë do të kursejnë së paku 12 milionë brenda vitit.

Ndryshe, kodi telefonik për Kosovën, +383, pritet të publikohet edhe zyrtarisht në me 15 dhjetorë në buletinin e ITU-së.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending