Connect with us

Lajme

Drashkoviç: Me Vidovdanin Serbia e ka fituar përfundimisht Kosovën

Published

on

Presidenti i SPO Vuk Drashkoviç tha me rastin e Vidovdanit se Kosova nuk duhet të jetë një simbol i vdekjes dhe humbjes, por një simbol i luftës për jetën dhe të fitores së Serbisë.

Ai tha se SPO nuk ka zgjedhur Vidovdanin për lavdinë e tij, për shkak se besimi i vjetër i serbëve, në ditën Vidovdanit është “shumë të mira për të parë”

“Me këto kulla vrojtimi Shën Vitus, ne kemi porositur se Kosova nuk duhet të jetë një simbol i vdekjes dhe humbjes, dhe ne vazhdojmë të festojmë, por një simbol i luftës për jetën dhe fitores së Serbisë, toka, qielli i  Serbisë. Kosova është një vajtim, ep, lutje, fe, dhe shpresë “, ka thënë Drashkoviq.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending