Dortmund me fat, mbyllë pjesën e parë me epërsi ndaj Lazios

Periskopi.com Sporti

Faza e grupeve në Ligën e Kamponëve, përkatësisht takimi kthyes në kuadër të kësaj gare po ballafaqon sonte skuadrën nga bundesliga gjermane, Borussia Dortmund, kundër asaj italiane, Lazio. Nen petkun e kësaj të fundit angazhohen edhe dy shqiptarët, gjegjësisht, gardiani i portës së Kombëtares shqiptare, Strakosha dhe bartësi i sulmit të Përfaqëueses së Kosovës, Vedat Muriqi, i cili nuk është sonte pjesë e formacionit startues, shkruan Periskopi.

Krejt në fund të pjesës së parë, ‘milionerët kanë realizuar golin e avantazhit autor i së cilës është portugezi, Guerreiro.

Kujtojmë se, Dortmundi dhe Lazios, të dyja janë duke e kërkuar një vend për vazhdim tutje në kompeticionin evropian.

Shihni golin. /Periskopi

Shpërndaje në: