Connect with us

Lajme

Dorëzimi i Hashim Thaçit. Ja dokumenti që vërteton tërheqjen e tij nga ushtria

Published

on

Presidenti Hashim Thaçi sot përfundimisht është tërhequr nga iniciativa e tij për të formuar Ushtrinë e Kosovës me anë të një ligji, transmeton koha.net.

Këtë tërheqje ai e bëri pas presioneve ndërkombëtare, në krye me SHBA-në dhe NATO-n, që kërkojnë formimin e Ushtrisë së Kosovës vetëm me ndryshime kushtetuese.

Lidhur me këtë tërheqje Thaçi ka njoftuar me anë të një letre, të cilën ia ka dërguar kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veselit.

KTV-ja ka siguruar letrën e Thaçit dërguar Veselit.

Image

Image
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending