Connect with us

Lajme

Dorëhiqet drejtori i PDK-së, LDK-ja akuzohet për keqpërdorime

Published

on

Drejtori i Urbanizmit Salih Lajçi, nuk ka pranuar të tregonte arsyet e dorëheqjes, por burime brenda PDK-së në Pejë, tregojnë se Lajçi ka dhënë dorëheqjen për shkak se nuk ka duruar të punonte më me kryetari e komunës dhe te kishte punë me ndërtime pa leje, me keqpërdorimet…

Kurse kërkesa për dorëheqjen dhe ikja e tij këtë javë nga Urbanizmi u mbajtën fshehtë, që të mos bëhej e madhe dhe të mos trazohej ky koalicioni i interesave politike dhe grupeve të interesit, shkruan sot Koha Ditore.

Drejtori i Urbanizmit, Salih Laçi, është viktima e parë politike e koalicionit LDK-PDK në pushtetin lokal të Pejës. Lajçit pas 3 muajsh i është miratuar nga strukturat drejtuese të PDK-së kërkesa për dorëheqje nga posti drejtorit të Urbanizmit në Komunën e Pejës.

Ai nga kjo javë i është kthyer punës së tij të vjetër si mësimdhënës në shkollën e mesme teknike “Shaban Spahia”, ku ka punuar vite me radhë, para se të bëhej drejtor komunal.

Kërkesa e Lajçit për ta liruar nga “mundimi” i drejtorit para 3 muajsh dhe ikja e tij këtë javë, është mbajtur fshehtë nga koalicioni që të mos e merrnin vesh qytetarët e Pejës, të cilët më votat e tyre ua dhanë mundësinë të dyja subjekteve të krijonin këtë koalicion për të mirën e qytetarëve, e që në fund rezultoi të jetë koalicion i interesave politike dhe grupeve të interesit.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending