Connect with us

Lajme

Donika Gërvalla reagon ashpër pas kalimit të Ramiz Kelmendit në LDK, e quan atë ‘kartë të artë të Hashimit’

Aktivistja e LDK-së në Gjermani, Donika Gërvalla, ka reaguar ashpër ndaj kalimit të Ramiz Kelmendit në LDK.

Published

on

Gërvalla, Kelmendin e ka quajtur Ramizi i Ramushit apo karta e artë e Hashimit, duke e konsideruar si person të padenjë për LDK-në.

Ja statusi i saj i plotë postuar në Facebook:

Ramiz Kelmendi, po po Ramizi i Ramushit dhe karta e artë e Hashimit në zgjedhjet e kaluara i qenka bashkuar LDK-së.

Kuizi i javës është se në cilën parti në Kosovë nuk ka qenë ende Ramiz Kelmendi?

Ose shtruar ndryshe pyetja: cili prej financuesve dhe aktorëve të terrorit kundër LDK-së nuk mund ta përfaqësojë këtë parti? Kush dhe pse po dëshiron ta tjetërsojë LDK-në deri në atë shkallë sa të mos e njohë më as vetveten? Cilat janë motivet e këtyre njerëzve që nuk lanë derë pa hapur për kundërshtarë të LDK-së? Vallë të jetë vetëm financimi i fushatës zgjedhore, e cila siç pritej, me bekimin e shefit të nëntokës kosovare po vjen më shpejt sesa që e dëshiron shumëkush në LDK? Nuk e besoj.

Jam kureshtare se cilët zëra do të ngrihen. Apo kemi vendosur të bëjnë sehir deri sa ta varrosin krejtësisht LDK-në, më së voni në zgjedhjet e ardhshme?

Kosova mundet edhe pa LDK-në, por pa të rruga e Kosovës drejt normalitetit politik do të jetë shumë më e gjatë dhe më e vështirë. Dhe asnjë prej spektatorëve dhe servilëve të sotëm të mos na qajë atëherë me lot krokodili.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending