Connect with us

Lajme

Doganierët kapin 2 mijë litra vaj motorik kontrabandë

Published

on

Njësitet e Doganës mbrëmë gjatë patrullimit në rrugët e fshatit Pozharan të Vitisë, kanë ndaluar për një kontroll rutinore një kombi me tabela të Kosovës, ku edhe janë gjetur afër 2000 litra vaj motorik.

Pasi që drejtuesi i automjetit nuk posedonte dokumentacion përkatës për mallin e ngarkuar, Dogana njofton nëpërmjet një komunikate, se shoferi së bashku me kombin u dërguan në terminalin doganor. Kontrolli detal ka treguar që në kombi gjendeshin përveç vajit motorik edhe bidonë për paketim të tij në sasi më të vogla.

“Vaj motorik SN350 në bure, 3720 cope bidonë plastike te zbrazëta 1 litërshe për paketim te vajit, 2 thasë me rreth 60kg kapakë të bidonëve. Pas përfundimit të procedurave është lëshuar vendimi mbi konfiskimin e mallrave dhe kombit”, thuhet në komunikatë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending