Connect with us

Lajme

Dogana në gjendje të rëndë, mbetet pa municion

Dogana e Kosovës, nuk ka mundur të furnizohet me municion, për shkak se tenderi i është anuluar. I njëjti është publikuar në faqen e tenderëve në KRRPP.

Published

on

Ky tender thuhet të jetë anuluar, përshkak se tenderët nuk kanë qenë të përgjegjshëm, si dhe nuk janë dorëzuar brenda afatit të specifikuar kohor, shkruan Indeksonline.

Në garë për të fituar tenderin  kanë qenë dy kompani.

Derisa Dogana,  thuhet të ketë planifikuar të pajiset me municion, pajisje mbrojtëse, e sprej, të cilat i janë anuluar.

“Lënda e kontratës është furnizimi me municion dhe pajisje tjera vetëmbrojtëse sipas përshkrimit në vijim, nga ana e OE për Doganën e Kosovës: Pjesa 1.Furnizim me municion të kalibrit 9×19 mm për armë të shkurtër pistoletë; Pjesa 3.Furnizimin me pajise mbrojtëse – jelek anti-plumb për sulme taktike; Pjesa 5.Furnizimi me Sprej sertues (Pepper spray- OC Sprej 50ml) dhe këllëfin e tij”, thuhet në arsyetimin e anulimit të tenderit. /Indeksonline/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending