Connect with us

Lajme

Dogana e ATK-ja, me një gjymtyrë në veri (Video)

Qeveria e Kosovës vazhdon të ketë një qasje të cunguar në komunat në veri të vendit.

Published

on

Edhe kur janë bërë hapa drejt një qasje të tillë serbet që janë angazhuar të punojnë në këtë pjesë asnjëherë nuk i kanë kryer detyrat që u janë dhënë.

Një problem të tillë e ka edhe Inspektorati i Punës, institucion ky që inspektorët të cilët kanë qenë të angazhuar për këte pjesë janë larguar nga puna për mos kryerjes e detyrës, dhe në këtë mënyrë është shuar qasja e tij në veri të vendit.

Drejtori i ATK, Sakip Imeri, ka thënë për Tribuna Channel se ATK qasjen në veri të vendit e ka pjesërisht të ngjashme me pjesën tjetër të Kosovës, ku në këtë pjesë janë të regjistruara 1300 biznese ku marrin pjesë me 11për qind në të hyrat e regjionit.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending