Connect with us

Sporti

Djokoviç eliminohet nga Wimbledon

Published

on

Novak Djokoviç është surpriza e madhe e raundit të tretë të turneut Grand Slam të Uimbëlldonit. Tenisti serb u befasua nga amerikani Sam Querrey teksa u thye në 4 sete duke i thënë lamtumirën turneut londinez.

Ndeshja nisi ditën e premte për të përfunduar këtë të shtunë, pasi u shty për shkak të reshjeve të shiut që pushtuan Londrën. Amerikani i kishte fituar dy setet e para 7-6 dhe 6-1 përpara se sfida të ndërpritej.

U mendua se nga kjo kohë pushimi do të përfitonte Djokoviç, i cili  arriti të shkurtojë diferencën në 2-1 teksa fitoi setin e tretë 6-3.

Por edhe në këtë ditë kjo sfidë u ndërpre disa herë për shkak të shiut, gjë që mesa duket ndikoi edhe në lojën e Djokoviç që e humbi edhe setin e katërt 7-6 dhe krejt ndeshjen 3-1, duke i dhënë fund edhe ëndrrës për të fituar të 4 turnetë Grand Slam brenda vitit kalendarik.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending