Connect with us

Lajme

Djemve të Sabit Gecit u ngritet aktakuzë, kishin sulmuar me thikë aktivistët e VV-së

Published

on

Djemtë e Sabit Gecit, Alban e Kushtrim Geci, do të përballen me drejtësinë për sulmin ndaj aktivistëve të lëvizjes “Vetëvendosje”, në shtator të vitit të kaluar.

Nëntë muaj i janë dashur Prokurorisë Themelore të Prishtinës për të ngritur aktakuzë ndaj tyre, shkruan sot Koha Ditore.

Ata janë ngarkuar me dy vepra penale: kanosje dhe lëndim të lehtë trupor.

Si pasojë e sulmit me thikë dhe me mjete të forta, të dëmtuar kanë mbetur aktivistët e VV-së: Arbër Sejdiu, Alban Makolli dhe Lulëzim Xhaka.
Derisa mbrojtja e të pandehurve e konsideron aktakuzën të njëanshme dhe të pabazuar në prova, zyrtarë të VV-së kanë thënë se ky sulm ka qenë i qëllimshëm dhe me pasoja serioze.
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending