Connect with us

Sporti

Djemtë e axhës me tri përfaqësuese të ndryshme

Published

on

Përballja e vëllezërve Taulant e Granit Xhaka me përfaqësueset e tyre Shqipërinë e Zvicrën bëri bujë të madhe nëpër botë gjatë Euro 2016.

Përballja e vëllezërve me dy përfaqësuese të ndryshme ishte e para në ndonjë Kampionat Evropian, por Granit Xhaka ka bërë me dije se në të ardhmen mund të ketë edhe një përballje tjetër.

Djali i tyre i axhës, Agon Xhaka, i cili luan për Llapin në Kosovë, është pjesë e përfaqësueses U19 të Kosovës dhe në të ardhmen mund të jetë pjesë e përfaqësueses seniore.

Granit Xhaka ka postuar një fotografi në Facebook, në të cilën shihet ai, vëllai i tij Taulanti dhe djali i tyre i axhës me tre flamuj të ndryshëm: atë të Kosovës, Shqipërisë dhe Zvicrës.

“Tre vëllezër me tri kombëtare”, ka shkruar Xhaka në Facebook.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending