Djali i Donald Trump krahason refugjatët sirianë me ‘Skittles’

Periskopi.com Lajme

Djali i madh i Donald Trump, ka krahasuar refugjatët sirianë më ‘Skittles’.

Në një fotografi të postuar në Tëitter, Donald Trump Jr, ka marrë shumë kritika pasiqë bën një krahasim të ‘skitlles’ me refugjatët sirianë.

“Nëse do të kisha para vetes disa skittles dhe do t’u tregoja se tri nga ato do t’iu vrasin, a do ta merrnit në dorë ndonjërën nga to”, shkruan ai.

‘Ky është problemi ynë me refugjatët sirianë’, vazhdon tutje ai. /Periskopi/

 

Shpërndaje në: