Connect with us

Lajme

Dittmann kërkon që të obligohet me ligj normalizimi i marrëdhënieve Kosovë – Serbi

Ambasadori gjerman në Serbi, Axel Dittmann ka thënë se për Serbinë nuk ka kushte të reja për sa i përket Kosovës, ndërsa në fund të procesit të afrimit me Bashkimin Evropian, Beogradi do të duhet ta ndjekë politikën e Brukselit ndaj Rusisë.

Published

on

I pyetur nëse Serbia, në fund të rrugës së saj evropiane, do të duhet ta njohë pavarësinë e Kosovës, Dittmann ka thënë se korniza e përbashkët negociuese është krejtësisht e qartë – qëllimi është normalizim i plotë i marrëdhënieve në formën e një marrëveshjeje ligjërisht të detyrueshme.

“Përveç këtyre, kushte të reja nuk ka”, ka deklaruar ambasadori gjerman për të përditshmen serbe “Blic”, transmeton Koha.net.

Sipas tij, Gjermania ofron përkrahje në dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, por mbi të gjitha ofron përkrahje në reformat në Serbi, veçanërisht në lidhje me kapitullin e 23-të.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending