Dita e mysafirëve, Prishtina dhe Drenica me sukses kalojnë pengesat në udhëtim

Kanë përfunduar të dy ndeshjet e javës së 24-t të Superligës së Kosovës në futboll.

Drenica është treguar e fortë si mysafir i Llapit, skuadër të cilëne mposhti me rezultat 2-0 falë dy golave nga Alban Shillova në minutat 28′ dhe 42′, shkruan Periskopi.

Pas kësaj fitoreje, Drenica e përforcon pozitën e shtatë me 34 pikë, tri më pak se llapianët që zënë pozitën e gjashtë.

Në përballjen tjetër, atë mes Vushtrrisë dhe Prishtinës, kjo e fundit poashtu triumfoi me rezultat 2-0.

Dy gola nga Otto John në minutat 11′ dhe 24′ ia siguruan fitoren komode kryeqytetasve.

Me këtë trepikësh, Prishtina rrëmben lidershipin në kampionat me 47 pikë, një më shumë se vendi i dytë, Drita, por kjo e fundit ka një ndeshje më pak të luajtur. /Periskopi.com/

Shpërndaje në:
Të Ngjashme
Widget post How to clear the air in the most polluted cities on Earth
27 Feb 03:20 Persikopi
OPINION