Connect with us

Sporti

Dita e mysafirëve, Prishtina dhe Drenica me sukses kalojnë pengesat në udhëtim

Published

on

Kanë përfunduar të dy ndeshjet e javës së 24-t të Superligës së Kosovës në futboll.

Drenica është treguar e fortë si mysafir i Llapit, skuadër të cilëne mposhti me rezultat 2-0 falë dy golave nga Alban Shillova në minutat 28′ dhe 42′, shkruan Periskopi.

Pas kësaj fitoreje, Drenica e përforcon pozitën e shtatë me 34 pikë, tri më pak se llapianët që zënë pozitën e gjashtë.

Në përballjen tjetër, atë mes Vushtrrisë dhe Prishtinës, kjo e fundit poashtu triumfoi me rezultat 2-0.

Dy gola nga Otto John në minutat 11′ dhe 24′ ia siguruan fitoren komode kryeqytetasve.

Me këtë trepikësh, Prishtina rrëmben lidershipin në kampionat me 47 pikë, një më shumë se vendi i dytë, Drita, por kjo e fundit ka një ndeshje më pak të luajtur. /Periskopi.com/

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending