Connect with us

Sporti

Distria Krasniqi siguron medalje për Kosovën

Published

on

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi ka nisur mbarë rrugëtimin e saj për në Lojërat e ardhshme Olimpike. Ajo sot mori medaljen e argjendtë në kategorinë deri në 52 kg në Grand Prix të mbajtur sot në Zagreb, raporton Koha.net.

Federata Ndërkombëtare e Xhudos –IJF ka bërë përzgjedhjen e Ipponëve më të mirë të ditës së parë në Zagreb dhe Ipponi i Krasniqit kundër rumunes, Larisa Florian ishte në mesin e më të mirëve të ditës së sotme.

Përveç Krasniqit, Kosovës i solli medalje edhe xhudistja tjetër Fjolla Kelmendi, e cila mori të bronztën në kategorinë deri në 48 kg.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending