Connect with us

Lajme

Disa ditë para zgjedhjeve, FBI publikon edhe arkiva të Bill Klintonit

Vetëm disa ditë para zgjedhjeve presidenciale në SHBA, Byroja federale hetimore publikoi arkiva të vjetra 17-vjeçare të cilat përmbajnë dokumente për hetimin e mbyllur prej kohësh për atë se si Bill Klinton si president ka falur Mark Rich, financier i dënuar në vitin 1983.

Published

on

Rich është arratisur në Zvicër që të shmangë përndjekjen, ndërsa ka vdekur në vitin 2013.

Klinton ka amnistuar Riçin në ditën e fundit të mandatit të tij presidencial.

Hetimi federal për Riç ka përfunduar në vitin 2005 pa u ngritur aktakuzë, shkruan Usa today.

Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, George Ernest deklaroi se nuk është në dijeni se kushdo prej Shtëpisë së Bardhë është konsultuar për këtë material para publikimit të tij.

Kjo është zbardhja më e re e dokumenteve nga FBI dhe kjo gjë inicioi pyetje nga shtabi parazgjedhor i Hillary Klinton për tajmingun e publikimit të tyre.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending