Connect with us

Showbiz

Dikur të varfër, tani milionerë

Published

on

Sipas të dhënave të Byrosë së Statistikave, në SHBA vitin e kaluar kishte 45.3 milionë të varfër, që është 14,5 për qind e popullatës së përgjithshme.
Por, a ekzistojnë shanset që ndonjëri prej tyre të pasurohet gjatë vitit të ardhshëm, siç është rasti i shumë yjeve të pasur, të cilët kanë lindur dhe janë rritur në kushte të mjerueshme? Ja disa prej tyre.

Para se të fitonte dy çmime “Oscar” dhe para se të merrte yllin e saj në “Bulevardin e Famës” në Hollywood Hilary Swank jetonte në mjerim dhe varfëri. Familja e saj kur ajo ishte 6-vjeçare ishin vendosur në një kampshtëpizë. Në moshën 16 vjeçe ajo me të ëmën kishte shkuar në Los Anxhelos, ku për një kohë kanë jetuar në një veturë. Pasuria e saj tani vlerësohet në 40 milionë dollarë.

Edhe pse e ëma e saj punonte vazhdimisht, jetesa e tyre ishte e rëndë, pasi Sarah Jessica Parker ishte njëra nga tetë fëmijët në shtëpi. “Jetonim nga ndihmat sociale. Ishim të varfër dhe nuk mund ta fshihnim këtë. Ndodhte që të mbeteshim pa rrymë”, ka rrëfyer Sarah. Sot ajo peshon 90 milionë dollarë, shkruan ‘Zeri’.

Edhe pse nga dita e parë e jetës kishte bërë jetë normale, e tëra kishte ndryshuar kur Jim Carrey ishte bërë adoleshent, pasi babai i tij kishte mbetur pa punë. Ata kishin filluar të jetojnë një kombibus dhe Jim ishte detyruar të ndalojë shkollën për të punuar punë të ndryshme fizike. Sot ai ka një pasuri prej 150 milionë dollarësh.

Edhe Demi Moore kishte fëmijëri të vështirë, pasi babai e kishte braktisur para se ajo të lindte. Mamaja e saj ishte martuar sërish, ndërsa njerku i saj vazhdimisht ndërronte vendet e punës, ndërsa e ëma kishte probleme me drogën dhe alkoolin. Sot Demi është e pasur për 150 milionë dollarë.

Ndër ata që dikur kanë jetuar shumë keq, ndërsa sot janë milionerë, por edhe miliarderë, janë edhe Eminem (160mil), Leonardo DiCaprio (220mil), Tom Cruise (300 mil), Mariah Carey (510 mil), Jay Z, (550mil) dhe Oprah Winfrey që tani ka pasuri prej 2.9 miliardë dollarësh.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbiz

Kjo ka qenë shuma më e lartë që ka marr bakshish Meda

Published

on

Këngëtari i njohur Meda është shprehur se ishte thjeshtësia dhe modestia e bashkëshortes që e bëri për vete.

Meda u shpreh se ishte ai që bëri hapi e parë për t’u lidhur me të.

Ai shtoi se ndër vite Luljeta ka mbetur e njëjta.

Këngëtari ia atribuoi të dyve suksesin e martesës së shëndetshme

Meda zbuloi se bashkëshortja kujdeset për look-un e tij.

“Gjithmonë e kam pas në krah, më ka mbështetur! 90% të punës, look-ut tim, e përzgjedh Lulja, ajo më thotë tani më dukesh mirë dhe këto do veshësh sonte”.

“Dhe unë i them në rregull sepse i besoj. Ajo më ka bërë për vete me thjeshtësinë e vet. Jemi parë rastësisht, unë e kam bërë hapin e parë”.

“Ka qenë e thjeshtë, modeste, s’di ta përshkruaj, është e njëjta si ka qenë kur jemi njohur. Ajo gjithmonë ka qenë bossi i shtëpisë. Kemi rreth 14 vite bashkë. Për suksesin e martesës meritën e mbajmë të dy! ”– tha ai në një intervistë për emisionin “Nin”.

Këngëtari zbuloi edhe shumën marramendëse që lanë bakshish në një koncert në Australi.

“Në Australi për një natë kemi marrë mbi 30.000 dollarë. Këndoja vetë dhe isha i shoqëruar nga muzikantët e mi. Është e vërtetë, ka qenë për Pavarësinë e Kosovës, për herë të parë që isha në Australi. Ishte eksperiencë e paharruar,” – përfundoi Meda.

Continue Reading

Showbiz

Vajza e Lutfi Hazirit e krahason veten me Mona Lisën

Published

on

Vajza e Lutfi Hazirit merr vëmendje me paraqitjet e saj atraktive.

Ajo ka arritur të ketë mijëra ndjekës në Instagram, përkundër që nuk është e njohur për ndonjë profesion.

Duke gëzuar një bukuri të rrallë, ajo së fundmi bëri një ngjashmëri mes saj dhe Mosa Lisës.

Duke publikuar një imazh në të cilin u shfaq e mbështjellë me një pelerinë, ajo shkroi: Mona Lisa e kohëve moderne.

 

Continue Reading

Showbiz

Mbretëresha Elizabeth nuk do të festojë 95 vjetorin e saj të lindjes pas vdekjes së Princit Philip

Published

on

Mbretëresha po feston ditëlindjen e saj të parë në dekada pa burrin e saj Princin Philip të mërkurën

Këtë vit 95-vjetori i lindjes së Mbretëreshës Elizabeth do të jetë një rast i heshtur pas vdekjes së burrit të saj prej 73 vjetësh, Princit Philip, shkruan People.

Ditëlindja e shënuar e monarkut të Mërkurën nuk do të festohet si zakonisht – ndërsa Mbretëresha dhe anëtarët e tjerë të familjes shpesh shënojnë ditëlindjet e tyre duke ndarë portrete të reja me publikun, nuk do të ketë një foto të lëshuar këtë vit.

Kjo do të jetë ditëlindja e parë e Mbretëreshës Elizabeth pas vdekjes së burrit të saj, i cili u varros në Shën George’s Chapel në Kalanë Windsor të Shtunën. Ai vdiq në 9 Prill në moshën 99 vjeç, vetëm dy muaj larg 100 vjetorit të lindjes.

Mbretëresha është e rrethuar nga stafi i saj besnik dhe tre qentë e saj (të cilët ajo është parë në Kopshtet Frogmore gjatë javës së kaluar) në Windsor Castle, dhe anëtarët e familjes me gjasë do të vizitojnë monarken në ditët në vijim.

Continue Reading

Trending