Connect with us

Sporti

Dikur jetonte në varfëri, sot është Kampion bote

Conor McGregor para disa ditësh u bë personi i parë që mban brezat në të dy kategoritë e UFC (Ultimate Fighting Championship), pasi e nokautoi në raundin e dytë kampionin e peshave të lehta, Eddie Alvarez, shkruan Telegrafi.

Published

on

Irlandezi ka treguar vështirësitë që kishte për të arritur këto suksese, por nuk harroi të falënderon edhe gruan Dee Devlin.

“Kemi qenë së bashku për më shumë se tetë vite. Kemi jetuar në Irlandë, 30 kilometra nga Dublini, në një apartament me qira dhe me 188 euro ndihmë sociale”.

“Isha i papunë dhe gjithë ditën e shpenzoja në palestër, besoja që do bëhesha kampion dhe gruaja ime po ashtu. Pavarësisht situatës së keqe financiare, ajo gjithmonë më jepte të haja ushqim të mirë dhe atë në përpikëri me regjimin tim ditor”.

“Ajo ofroi vetën dhe sa herë që vija në shtëpi i lodhur më thoshte ‘Conor ëshë në rregull, mund ta bësh”, ka thënë Conor.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending