Connect with us

Lajme

Dialogu i mbyllur PDK-LDK dhe AAK-Nisma

Published

on

Përfaqësues të partive opozitare, AAK dhe Nisma, janë ulur, javën e kaluar, në një tavolinë me përfaqësues të PDK-së dhe LDK-së, në një takim të mbyllur për publikun, nën organizim të përfaqësuesve të shoqërisë civile dhe të vëzhguar nga bashkësia ndërkombëtare.

Ky dialog i mbyllur pozitë- opozitë, për të cilin burimet e “Kohës Ditore” thonë se ka trajtuar mundësitë për tejkalimin e krizës aktuale, duket të jetë shenjë për ndryshimin e qëndrimit të deritanishëm të AAK-së dhe Nismës, të cilat ka kohë që kanë thënë se nuk ulen në një tryezë me partitë në pushtet, derisa nuk anulohen marrëveshja për asociacionin dhe ajo për demarkacionin, dhe derisa nuk ka dakordim për zgjedhje të parakohshme.

Dy përfaqësues të AAK-së dhe dy të Nismës janë ulur bashkë me dy përfaqësues të PDK-së dhe dy të LDK-së, në takimin që është organizuar nga OJQ-të “Balkans Group” dhe “Demokracia për Zhvillim”, e ku prezentë ishin edhe përfaqësues të BE-së, SHBA-së dhe Gjermanisë, ka marrë vesh “Koha Ditore” nga burime të ndryshme.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending