Connect with us

Lajme

Dhurata Hoxha propozohet për ministre të Drejtësisë

Published

on

Zëvendëskryeministri dhe aktualisht ministry i Drejtësisë, Hajredin Kuçi, ka prezantuar sot kandidaten që do ta zëvendësojë në postin e ministrit të Drejtësisë, Dhuara Hoxhën.

Ai ka thënë se ajo “është njëra ndër kandidatet më të përgatitura në këtë fushë” dhe ka shtuar se “me punën e saj do të krenohet drejtësia në Kosovë”, raporton KTV. Sipas tij “Hoxha do të rrisë besimin për drejtësinë në Kosovë. Nga sot besoj se do të fillojë detyrën në kabinetin qeveritar”.

Këtë prezantim nënkryetari i PDK-së, Hajredin Hoxha e bëri në selinë e partisë.

Dhurata Hoxha, e cila ishte e pranishme me rastin e publikimit të nominimit të saj, u falënderua për besimin. “Më lejoni të falënderoj kryetarin (Kadri) Veseli, Kryesinë që unë të emërohem ministre. Besoj që pervoja dhe arsimimi amerikan do të më ndihmojnë në detyrën e re. Shpreh përkushtimin për luftë kundër krimit e korrupsionit mbi parimin se askush nuk është mbi ligjin”, tha ajo.

Dhurata Hoxha është anëtare e Kryesisë së degës së PDK-së në Prishtinë.

Më herët PDK kishte propozuar për ministër të këtij dikasteri Gani Kocin, por emri i tij nuk kishte marrë përkrahjen e nevojshme.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending