Connect with us

Sporti

Dhunë mes tifozëve, shtyhet përkohësisht ndeshja Besiktas – Lyon (Foto)

Published

on

Ndeshja çerekfinale e Ligës së Evropës në mes të Lyonit dhe Besiktasit është shtyrë përkohësisht.

Qindra përkrahës u strehuan në fushë për t’i shpëtuar dhunës së tifozëve para fillimit të ndeshjes Lyon-Bestiktas.

Supporters of Lyon and Besiktas clash on the pitch of the Stade des Lumieres prior to the tie

Tensions mounted in the stands and culminated in violence erupting among supporters

Përleshje të dhunshme të tifozëve kanë ndodhur në edhe qytet para ndeshjes, me të dy taborët që kanë sulmuar njëra-tjetrën.

Fans clashed in chaotic scenes while other ran to seek cover in the stands of the stadium

French authorities had already labelled the game 'high-risk' in the build up to the fixture

Megjithatë, arsye e vërshimit të fushës nga tifozët, përveç dhunës thuhet të jetë hedhja e fishekzjarrëve dhe gjerave tjera piroteknike nga lart stadiumi.

Violence began outside the ground before spreading inside to the stadium itself

Tifozët dhe organizatorët e takimit i druhen edhe ndonjë sulmi të mundshëm si ai i autobusit të Borussia Dortmundit, ku mbeti i lënduar Marc Bartra, transmeton Telegrafi.

Ende nuk ka ndonjë konfirmim zyrtar se kur do të filloj kjo ndeshje.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending