Connect with us

Sporti

Detaje nga çmimi i ri i futbollistit më të mirë në botë

FIFA zbulon detajet për trofeun që jo do të japë për futbollistin më të mirë të vitit pas ndarjes me France Football për Topin e Artë.

Published

on

Çmimi që në periudhën 1991-2009 cilësohet FIFA Ëorld Player do të ndryshojë emër dhe do të quhet The Best FIFA Football Aëard. Ceremonia e dorëzimit të këtij trofeu do të organizohet në 9 janar në Zyrih, ndërsa në 2 dhjetor do të përcaktohen emrat e 3 finalistëve.

E reja në këtë çmim të FIFA, qëndron në faktin se në votimin për lojtarin më të mirë të vitit të FIFA do të marrin pjesë edhe tifozët. Mësohet se për të përcaktuar fituesin e trofeut 50% e pikëve do të merret nga votat e kapitenëve dhe trajnerëve të përfaqësueseve, ndërsa 50% tjetër do të përcaktohet nga rezultati i një sondazhi online dhe gjykimi i 200 tifozëve në mbarë botën

Çmimet që do të dorëzohen në ceremoninë e 9 janarit janë Futbollisti më i mirë, futbollistja më e mirë, trajneri më i mirë, trajneri më i mirë i futbollit të femrave, Çmimi Pushkash për golin më të bukur, Çmimi Fair Play, Cmimi i tifozëve si dhe skuadra më e mirë e vitit.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending