Connect with us

Lajme

Dështoi me njohjet si ministër i jashtëm, Thaçi vazhdon lobimin si president

Published

on

Si ministër i jashtëm kishte arritur të sjell njohje që mund të njihen me gishta dhe mbahet fajtor për dështimin e Kosovës në UNESCO, por si president Hashim Thaçi po vazhdon lobimin për njohjen e Kosovës.

Presidenti sot ka qenë prezent gjatë ceremonisë së hapjes së Kanalit të Panamasë. Ai, në Facebook ka njoftuar se ka pasur takime bilaterale dhe bashkëbisedime me presidentë të Amerikës Qendrore dhe Latine, me ish Mbretin e Spasnjës Juan Carlos, kryeministra dhe ministra nga shtete të ndryshme.

Me ta ai ka biseduar për njohjen e Kosovës.

“Gjatë ceremonisë së hapjes së Kanalit të Panamasë, pata takime bilaterale dhe bashkëbisedie me Presidentë të Amerikës Qendrore dhe Latine, ish Mbretin e Spanjës Juan Carlos, kryeministra dhe ministra të shteteve, me fokus të veçantë te shtetet që nuk na kanë njohur dhe që presim të na njohin. Falënderova posaçërisht Presidentin e Panamasë Juan Carlos Varela, për pritjen bujare dhe ndihmën që ky shtet po jep Kosovës në ndërveprim global diplomatik”, shkruan në Facebook Thaçi.

h2 h3 h5

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending