Connect with us

Lajme

Dëshmitari i vdekjes në Skenderaj rrëfen për atë që pa (Video)

Shembja e këtij dheu i mori jetën 16-vjeçarit Brahim Bajra mesditën e së dielës nga Runiku i Skenderajt.

Published

on

Brahimi bashkë me dy nipërit e tij dhe babanë kishin ardhur këtu për të nxjerrë rërë derisa papritmas atë dhe njërin nip që ishte mysafir nga Istogu i zuri dheu, por që ky i fundit pati fatin t’i shpëtojë vdekjes.

Ai nga shembja e dheut mori vetëm lëndime trupore.

Muhamet Kajtazi, i cili ishte dëshmitar i kësaj ngjarjeje, rrëfen se në çfarë gjendje i gjeti dy fëmijët.

Kajtazi thotë se Brahimi ishte në gjendje të fliste, pasi iu hoq dheu dhe se nuk i kishte shkuar mendja për asnjë sekondë se ai do të vdiste.

Ndërsa, familja Bajra kanë hapur dyert për të pranuar ngushëllime.

Axha i të ndjerit Ramadani thotë se ishin në fund të mbushjes së rimorkios me rërë kur ndodhi ngjarja.

Derisa tregon se gjatë rrugës për në spital Brahimi kishte pësuar gjakderdhje në gjoks, gjë që nuk ka mundur ta përballojë.

Kurse, i lënduari tjetër vazhdon të trajtohet në repartin e Ortopedisë në Spitalin e Pejës.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending