Connect with us

Lajme

Dëshmitari i Astrit Deharit vdiq, fajtore institucionet dhe shërbimi korrektues (Video)

Vdekja e Naser Makollit ngjall dyshime të shumta pikërisht në kohën kur ishte raportuar se i ndjeri Makolli ishte dëshmitar në rastin Dehari.

Published

on

Kjo vdekje ka ngjallur debate edhe tek qytetarët, të cilët janë shokuar nga kjo vdekje e dyshimte, madje në lidhje me këtë, sipas avokatit Gashi, është dashtë që të burgosurit të ruhen jeta e tyre nga personat që ishin në ato institucione.

Avokati Gashi, ka fajësuar direkt ministrinë e Drejtësisë, Dhurata Hoxhën duke thënë se duhet të jap dorëheqje dhe  të gjejë ndonjë punë tjetër.

Ehat Miftaraj nga Instituti i Kosovës për Drejtësi, ka thënë se për çdo të burgosur apo i paraburgosur përgjegjës është vet shteti andaj për këso lloje vdekjesh bie në përgjegjësi të shtetit.

Ndërkaq, Sokol Zogaj drejtor i Shërbimit Korrektues të Kosovës, gjatë një prononcimi për Tribuna Channel i pyetur se kush mund të jetë përgjegjës për vdekjen e tij, ai pa hamendje, u përgjigj se askush.

Makolli ishte transferuar nga Prizreni në Lipjan 4 muaj më parë. Sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë, por edhe njoftimit të parë të Shërbimit Korrektues, atij i është dhënë ndihma e parë edhe në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Lipjan.

Por, kjo është mohuar nga udhëheqësi i Emergjencës në Lipjan. Naser Makolli ka qenë duke u gjykuar për vrasje të rëndë.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending