Connect with us

Lajme

Dëshmia e studentit turk që u shtri para tankut

Published

on

Në mesin e imazheve të paharrueshme pas tentativës për grusht shteti në Turqi, ishte dhe ajo e një burri që u shtri para tankut në Aeroportin Ataturk të Stambollit.

Kjo fotografi ka bërë xhiron e botës duke u interpretuar si një heroizëm i guximshëm. 40-vjeçari Metin Dogan, është njeriu që qëndroi i shtrirë nën gjurmët e përbindëshit ushtarak.

Student i mjekësisë tanimë e ka marrë nofkën ‘Tankman’.

“Ndërkohë që u afrohesha ushtarëve u thashë: Unë jam ushtar turk, po ju cilës ushtri i përkisni? Kështu tanku ndali por unë vijova tu thërras atyre. Papritur tanku vijoi të ecte përsëri dhe unë lëviza nga e djathta e tankut, ai u ndal përsëri’’, është shprehur Dogan.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending