Connect with us

Sporti

Derbi i madh përfundon baraz (Video)

Derbi i madh në Premier Ligën angleze ndërmjet Manchester United dhe Arsenal ka përfunduar baraz 1:1.

Published

on

Sfida e zhvilluar në Old Trafford ishte interesante, sidomos në minutat e fundit shtesë.

Të parët që kaluan në epërsi ishin vendësit, të cilët kaluan në epërsi në minutën e 68-të, me golin e bukur të mesfushorit Juan Mata.

Kur shumë tifozë menduan se fitorja do u takonte vendësve, në skenë doli i inkuadruari në pjesën e dytë, sulmuesi i Arsenalit Olivier Giroud, i cili barazoi rezultatin nëpërmjet një goli të bukur të shënuar me kokë në minutën e 89-të.

Pas këtij barazimi, Arsenali renditet në pozitën e tretë në Premier Ligë me 25 pikë, një më pak sesa Liverpool që ka një ndeshje më pak të zhvilluar dhe baraz me Chelsean, që për shkak të golaverazhit renditet një pozitë më lartë.

Ndërsa, United arrinë në kuotën e 19 pikëve pas 12 javësh dhe renditet në pozitën e gjashtë. /Periskopi.com

https://www.youtube.com/watch?v=B_yAKFUyZoY

 

https://www.youtube.com/watch?v=Fy0GAYxI1DI

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending