Connect with us

Sporti

Derbi i madh pa fitues

Derby della Madonnina i parë i sezonit 2016/17 mes Milanit dhe Interit përfundoi në paqe me rezultat 2-2.

Published

on

Neroazzurrët ishin më të mirë në këtë takim, por shpëtuan në fund nga humbja.

Derbi filloi me rastin e Ivan Peric në minutën e 15-të, por Gianluigi Donnarumma nuk u befasua. Kroati kishte një tjetër rast të mirë edhe në minutën e 24.

Goli i parë në takim erdhi nga Suso në minutën e 43-të. Spanjolli me një goditje mjeshtërore mposhti Samir Handanovic dhe me rezultatin 1-0 skuadrat shkuan në pushim.

Mysafirët barazuan po ashtu me një gol të bukur në minutën e 53-të, autor i të cilit ishte Antonio Candreva.

Por, vendasit rikthyen epërsinë vetëm pas pesë minutash prapë me anë të Susos, por këtë herë spanjolli shënoi pas disa lëvizjesh të bukura në zonën e rreptësisë.

Në minutën e 67-të Perisic kishte një tjetër rast të mirë, por centimetrat shpëtuan portën e Donnarummas.

Interi sulmoi deri në fund dhe kjo iu shpagua pasi në minutat shtesë të takimit shënoi Ivan Perisic,

Pas kësaj fitore Milani vazhdon në vendin e tretë me 26 pikë, kurse Interi ngjitet në pozitën e nëntë me 18 pikë. /Telegrafi

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending