Derbi i Londrës: Tottenham – Chelsea, formacionet e mundshme

Periskopi.com Sporti

Sonte në kuadër të javës së 22’të do të zhvillohet derbi londinez mes Tottenham Hotspur dhe Chelseat, shkruan Periskopi.

 

Përballje interesante pritet të jetë edhe mes dy trajnerëve, Thomas Tuchel dhe Jose Mourinho.

 

 

Ndeshja luhet sonte në stadiumin e Spurs nga ora 21:00.

Ja formacionet e mundshme:

Tottenham: Lloris; Sanchez, Alderweireld, Rodon; Davies, Sissoko, Ndombele, Hojbjerg; Bale, Son, Bergwijn.

Chelsea: Mendy; Azpilicueta, Silva, Rudiger; James, Chilwell, Kante, Jorginho, Mount, Pulisic, Werner.

Shpërndaje në: