Derbi i flaktë Partizani-Tirana: Banerët falenderues ndaj Kosovës nga fansat ta ngrohin zemrën

Periskopi.com Sporti

Në derbin mes Partizanit dhe Tiranës në “Air Albania” është zbuluar një baner i jashtëzakonshëm në falenderim të Kosovës, për ndihmat pas tërmetit.

Derbi më i zjarrtë shqiptar po zhvillohet nën hijën e ndodhisë së disa javëve më parë, ku 52 humbën jetën pas tërmetit shkatërrues që goditi Durrësin, raporton Periskopi.

E mobilizimi i kosovarëve për t’i dalë në ndihmë Shqipërisë ishte i jashtëzakonshëm, derisa tani shqiptarët u janë falenderuar vëllezërve të tyre duke shpalosur një baner me fjalët:

“Kufijtë janë në letër por zemrat s’kanë kufij. Kosovë dhe Iliridë bashkë jemi,” shkruhet në banerin e fansave të Partizanit.

Edhe tifogrupi i Tiranës zbuloi një baner, po aq brilant. /Periskopi.com/

Shpërndaje në: