Connect with us

Sporti

“Derbi della Madonnina” thyen rekord në fitime

Published

on

Derby della Madonnina është vendosur për të arritur një numër rekord të shikuesve televiziv, sa i përket një ndeshje në Serie A, me Nerazzurrët që do të fitojnë katër milionë euro nga shitja e biletave dhe marketingu.

Raportet sugjerojnë se rreth 862.000.000 njerëz janë vendosur për të shikuar këtë ndeshje e cila zhvillohet nesër(shtunë) nga 12:30, për herë të parë në këtë orar.

Kjo do të përshtat shikuesit në Lindje apo më saktë në Kinë me interesin që ka arritur kulmin pas marrjes së djeshme të Milanit nga një konsorcium që drejtohet nga Yonghong Li dhe Interi në pronësi nga grupi kinez Suning.

Sipas Gazzetta dello Sport, të dy palët janë të vendosur për të marrë të ardhura prej katër milionë euro nga ndeshja, duke mposhtur 3.9 milionët e fituara nga Interi gjatë lojës së tyre në shtëpi me Juventusin shtatorin e kaluar.

Gjasat janë që kjo përballje  mund të shndërrohet në sfidën më të ndjekur, falë 39 platformave digjitale që do ta transmetojnë.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending