Connect with us

Lajme

“Dera e Ferrit” të Islandës mund të shpërthejë në çdo moment

Published

on

Shkencëtarët japin alarmin se vullkani Hekla, i cili njihet ndryshe dhe “Dera e Ferrit” e Islandës, mund të shpërthejë në çdo moment.

Sipas një lajmi në Daily Mail Online, që e transmeton AA, thuhet se sipas informacioneve të fundit aktiviteti i llavës në brendësi të vullkanit, i cili ndodhet në jug të vendit, është rritur shumë pas dy shpërthimeve të fundit.

Profesor i gjeofizikës në Universitetin e Islandës, Pall Einarsson, në një deklaratë për ueb-faqen Visir në Islandë, ka theksuar nevojën e anulimit të organizimeve turistike në afërsi të vullkanit për shkak të rrezikut që ai paraqet.

Duke theksuar se Hekla është një vullkan i rrezikshëm, Einarsson u shpreh: “Hekla mund të shpërthejë në çdo moment. Nëse nuk jemi të kujdesshëm mund të gjendemi përballë një fatkeqësie.”

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending